logo wzmacniacze lampowe

PRODUCENCI WZMACNIACZY LAMPOWYCH

W ostatnich latach wzmacniacze lampowe przeżywają swój renesans. Duża część miłośników muzyki nadal docenia je ze względu na brzmienie oraz wygląd. Dzięki temu konstrukcje oparte na lampach zajmują ważne miejsce na liście produktów znanych i cenionych producentów sprzętu audio. Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi z nich, oferującymi sprawdzone urzadzenia.

logo Musical Fidelity

Musical Fidelity

Brytyjska firma produkująca elektronikę klasy middle i hi-end założona w 1982 roku przez Antony'ego Michaelsona, klarnecistę i konstruktora wzmacniaczy, który do dziś pozostaje prezesem firmy. Musical Fidelity zasłynął jako jeden z pierwszych producentów, który projektował wygląd swoich produktów w stylu industrialnym, gdzie rządzi prostota i minimalizm w detalu. Łącząc to z najwyższej klasy wykonaniem i ciepłym brzmieniem Musical Fidelity zyskał silną pozycję na rynku sprzętu audio.

logo Roth

Roth

Jednym z najważniejszych powodów powstania firmy Roth Audio była chęć stworzenia systemów audio o najwyższej jakości odtwarzania muzyki oraz wykonania. Ludzie, którzy stoją za stworzeniem produktów Roth Audio mają jeden cel - pragnienie stworzenia najlepszych systemów za rozsądną cenę. Motorem całego przedsięwzięcia jest James Roth, którego wspierają ludzie posiadający doświadczenie w tworzeniu systemów audio lub doświadczenie sceniczne.

logo Xindak

Xindak

Firma XINDAK powstała w 1988 roku, rozpoczynając swoją działalność od produkcji specjalizowanych membranowych kondensatorów dla zastosowań audio, wzmacniaczy mocy klasy Hi-Fi, kolumn głośnikowych. W późniejszym okresie firma wykorzystując swoje bogate doświadczenia rozpoczęła produkcję urządzeń cyfrowych i analogowych klasy Hi-end. Wszystkie produkty XINDAK cechują się świetnej jakości materiałami i perfekcyjnym wykonaniem.

logo Fatman

Fatman

Fatman to marka, powołana do życia w roku 2006 przez TL Audio, czyli firmę zajmującą się przede wszystkim profesjonalnym sprzętem studyjnym. Od samego początku, projektując swoje produkty Fatman postawił tylko na godne zaufania wysokiej jakości komponenty oraz na innowacyjne, nieczęsto spotykane w tej klasie cenowej rozwiązania.

Vincent

Vincent prezentuje szeroką gamę produktów audio. Są to gładko i lampowo brzmiące wzmacniacze o ogromnej dynamice i mocy. Firma produkuje również modele hybrydowe (lampowo-tranzystorowe) lub w pełni tranzystorowe wzmacniacze zintegrowane, przedwzmacniacze, końcówki mocy czy monobloki. Przez lata marka zyskała renomę u wymagających entuzjastów Hi-Fi.

Unison Research

Historia firmy sięga roku 1987. Wtedy bowiem marka założona została przez pasjonatów sprzętu audio. Główną postacią w tym zespole był Giovanni Maria Sacchetti, który połączył swoje zamiłowanie do elektroniki z pasją do muzyki. Przełomem w rozwoju firmy było stworzenie wzmacniacza SIMPLY TWO, dzięki któremu Unison Research stał się marką rozpoznawalną na arenie międzynarodowej. Obecnie wszystkie konstrukcje nadal wytwarzane są we Włoszech.